اخبار موسسه خیریه سکال موسسه خیریه چیست؟

موسسه خیریه نوعی از کسب وکار است که به صورت مردم نهاد (NGO های غیر انتفاعی) که در راستای کمک رسانی به اقشار مختلف جامعه فعالیت می کنند. فعالیت موسسه های خیریه می تواند مذهبی ، آموزشی ،درمانی و یا سایر فعالیت های بشردوستانه باشد. قوانین موسسه های خیریه براساس کشورهایی که در آن فعالیت میکنند متفاوت می باشند، بنابراین قوانین و مفاد مالیاتی آنها نیز متفاوت می باشد.

 

خیریه یا نیکیوکاری:

خیریه یا نیکوکاری هرگونه یاری‌رسانی به افراد یا موجودات نیازمند آن است. کمک مالی و دادن پول یا دیگر کمک‌های مادی به تهیدستان با انگیزه‌هایانسان‌دوستانه نیز نیکوکاری است. نیکوکاری در ادیان و مکاتب فکری مختلف، کاری پسندیده و سفارش‌شده است.

 

بنیاد های عملیاتی و خیریه های عمومی

بنیاد های خیریه دولتی معمولا از طرف دولت حمایت های مالی دریافت می کنند و در بسیاری از موارد موسسه خیریه خصوصی و مردم نیز به این موسسات کمک مالی ارائه می دهند. موسسات خیریه دولتی به دنبال کمک های عمومی هستند و به ارائه خدمات اجتماعی می پردازند. از جمله موسسات خیریه دولتی در دنیا می توان به سازمان بهزیستی کشور و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و کمیته امداد اشاره نمود.

 

 

 

معافیت مالیاتی موسسه خیریه

معافیت های مالیاتی که به یک موسسه خیریه تعلق می گیرد در کشور های مختلف قوانین مخصوص به خود را دارد. در ایران بر اساس موارد نقل شده از جانب رسانه مالیاتی ایران، کمک های نقدی و غیر نقدی به یک موسسه خیریه به ثبت رسیده، در صورتی که سازمان امور مالیاتی کشور بر درآمد و هزینه آن نظارت داشته باشد معاف از مالیات می باشد، این در صورتی است که کمک های مردمی توسط موسسه خیریه صرف اموری از قبیل امور زیر گردد:

تبلیغات اسلامی، تحقیقات فرهنگی، علمی، دینی، فنی، اختراعات، اکتشافات، تعلیم و تربیت، بهداشت و درمان،بنا و تعمیر و نگهداری مساجد و مصلاها و حوزه های علمیه و مدارس علوم اسلامی و مدارس و دانشگاههای دولتی، مراسم تعزیه و اطعام، تعمیر آثار باستانی، امور عمرانی و آبادانی، هزینه یا وام تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، کمک به مستضعفان و آسیب دیدگان حوادث ناشی از سیل، زلزله، آتش سوزی، جنگ و حوادث غیرمترقبه دیگر  مشروط بر اینکه درآمد و هزینه های مزبور به تایید سازمان اوقاف و امور خیریه رسیده باشد و همچنین ساخت، تعمیر و نگهداری مراکز نگهداری کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست در گروههای سنی و جنسی مختلف، مراکز نگهداری و مراقبت سالمندان، کارگاههای حرفه آموزی و اشتغال مصدومان ضایعه نخاعی، معلولان جسمی و حرکتی، زنان سرپرست خانوار و دختران خودسرپرست، مراکز آموزش، توانبخشی و حرفه آموزی معلولان ذهنی و کودکان نابینا، کم بینا، کم شنوا و ناشنوا و سایر مراکز و اماکنی که بتوانند در خدمت مددجویان سازمانهای حمایتی بهزیستی کشور قرار گیرند.

 

موسسه خیریه سگال به چه فعالیت هایی می پردازد؟

اکنون که با ماهیت موسسات خیریه آشنا شده ایم بد نیست بدانیم موسسه خیریه سگال در راستای کمک رسانی به کودکان فلج مغزی فعالیت می کند این موسسه سعی برآن دارد تا با جمع آوری کمک های مردمی و یا درآمدزایی از طریق فروش استند تسلیت و تاج گل ختم به کمک رسانی به این کودکان نماید .کودکان فلج مغزی اگر تا قبل از سن ۱۴ سالگی شناسایی و فیزیوتراپی ،کاردرمانی وگفتاردرمانی آنها آغاز گردد میتوان تا مقدار قابل توجهی به بهبودی آنها امیدوار بود ، ما در این موسسه سعی میکنم که به این کودکان یاری رسانی داشته باشیم تا حداقل کارهای روزمره خود را انجام دهند .

شما عزیزان هم می توانید برای هر چه بهتر شدن وضعیت زندگی این افراد حمایت های خود را از طریق کلیک بر گزینه حمایت میکنم به دست نیازمندان برسانید.

 

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    تمامی حقوق برای موسسه خیریه سگال محفوظ می باشد.