۰۹۲۱۷۸۸۹۳۷۳ سفارش استند تسلیت و تاج گل تسلیت و استند تشکر

جزئیات وبلاگ

به افراد نیازمند کمک کنید

  • صفحه اصلی / اخبار موسسه خیریه سکال / موسسه خیریه چیست؟
موسسه خیریه چیست؟

موسسه خیریه چیست؟

موسسه خیریه نوعی از کسب وکار است که به صورت مردم نهاد (NGO های غیر انتفاعی) که در راستای کمک رسانی به اقشار مختلف جامعه فعالیت می کنند. فعالیت موسسه های خیریه می تواند مذهبی ، آموزشی ،درمانی و یا سایر فعالیت های بشردوستانه باشد. قوانین موسسه های خیریه براساس کشورهایی که در آن فعالیت میکنند متفاوت می باشند، بنابراین قوانین و مفاد مالیاتی آنها نیز متفاوت می باشد.

 

خیریه یا نیکیوکاری:

خیریه یا نیکوکاری هرگونه یاری‌رسانی به افراد یا موجودات نیازمند آن است. کمک مالی و دادن پول یا دیگر کمک‌های مادی به تهیدستان با انگیزه‌هایانسان‌دوستانه نیز نیکوکاری است. نیکوکاری در ادیان و مکاتب فکری مختلف، کاری پسندیده و سفارش‌شده است.

 

بنیاد های عملیاتی و خیریه های عمومی

بنیاد های خیریه دولتی معمولا از طرف دولت حمایت های مالی دریافت می کنند و در بسیاری از موارد موسسه خیریه خصوصی و مردم نیز به این موسسات کمک مالی ارائه می دهند. موسسات خیریه دولتی به دنبال کمک های عمومی هستند و به ارائه خدمات اجتماعی می پردازند. از جمله موسسات خیریه دولتی در دنیا می توان به سازمان بهزیستی کشور و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و کمیته امداد اشاره نمود.

 

 

 

معافیت مالیاتی موسسه خیریه

معافیت های مالیاتی که به یک موسسه خیریه تعلق می گیرد در کشور های مختلف قوانین مخصوص به خود را دارد. در ایران بر اساس موارد نقل شده از جانب رسانه مالیاتی ایران، کمک های نقدی و غیر نقدی به یک موسسه خیریه به ثبت رسیده، در صورتی که سازمان امور مالیاتی کشور بر درآمد و هزینه آن نظارت داشته باشد معاف از مالیات می باشد، این در صورتی است که کمک های مردمی توسط موسسه خیریه صرف اموری از قبیل امور زیر گردد:

تبليغات اسلامي، تحقيقات فرهنگي، علمي، ديني، فني، اختراعات، اکتشافات، تعليم و تربيت، بهداشت و درمان،بنا و تعمير و نگهداري مساجد و مصلاها و حوزه هاي علميه و مدارس علوم اسلامي و مدارس و دانشگاههاي دولتي، مراسم تعزيه و اطعام، تعمير آثار باستاني، امور عمراني و آباداني، هزينه يا وام تحصيلي دانش آموزان و دانشجويان، کمک به مستضعفان و آسيب ديدگان حوادث ناشي از سيل، زلزله، آتش سوزي، جنگ و حوادث غيرمترقبه ديگر  مشروط بر اينکه درآمد و هزينه هاي مزبور به تاييد سازمان اوقاف و امور خيريه رسيده باشد و همچنين ساخت، تعمير و نگهداري مراکز نگهداري کودکان و نوجوانان بي سرپرست و بدسرپرست در گروههاي سني و جنسي مختلف، مراکز نگهداري و مراقبت سالمندان، کارگاههاي حرفه آموزي و اشتغال مصدومان ضايعه نخاعي، معلولان جسمي و حرکتي، زنان سرپرست خانوار و دختران خودسرپرست، مراکز آموزش، توانبخشي و حرفه آموزي معلولان ذهني و کودکان نابينا، کم بينا، کم شنوا و ناشنوا و ساير مراکز و اماکني که بتوانند در خدمت مددجويان سازمانهاي حمايتي بهزيستي کشور قرار گيرند.

 

موسسه خیریه سگال به چه فعالیت هایی می پردازد؟

اکنون که با ماهیت موسسات خیریه آشنا شده ایم بد نیست بدانیم موسسه خیریه سگال در راستای کمک رسانی به کودکان فلج مغزی فعالیت می کند این موسسه سعی برآن دارد تا با جمع آوری کمک های مردمی و یا درآمدزایی از طریق فروش استند تسلیت و تاج گل ختم به کمک رسانی به این کودکان نماید .کودکان فلج مغزی اگر تا قبل از سن ۱۴ سالگی شناسایی و فیزیوتراپی ،کاردرمانی وگفتاردرمانی آنها آغاز گردد میتوان تا مقدار قابل توجهی به بهبودی آنها امیدوار بود ، ما در این موسسه سعی میکنم که به این کودکان یاری رسانی داشته باشیم تا حداقل کارهای روزمره خود را انجام دهند .

شما عزیزان هم می توانید برای هر چه بهتر شدن وضعیت زندگی این افراد حمایت های خود را از طریق کلیک بر گزینه حمایت میکنم به دست نیازمندان برسانید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *