سگال چگونه به من کمک می کند؟

 چگونه سگال به من کمک میکند ؟

 

 نحوه پذیرش کودکان در سگال:

در سر تاسر ایران کلیه کودکانی که سن آنها در زمان ابتلا به فلج مغزی زیر ۱۴ سال باشد میتوانند تحت حمایت سگال قرار گیرند.

عزیزانی که خارج از استان تهران ساکن هستند برای بررسی و تشکیل پرونده مدارک را به آدرس پستی زیر ارسال نمایند.(حتما شماره تماس خود را بر روی پاکت پستی قید نمایید)

تهران – رودهن – بلوار امام خمینی -کوچه چشمه-درب پشتی پاساژ عسگری – طبقه منفی۳

نحوه پذیرش :

برای تحت حمایت قرار گرفتن موسسه سگال میتوانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز مددکاری اجتماعی سگال مراجعه کرده ، اقدام به تشکیل پرونده نمایید و تحت حمایت موسسه خیریه سگال قرار گیرید.

مددکاری اجتماعی سگال در این مرحله وضعیت مراجعان را مورد بررسی قرار داده و برای آنان پرونده تشکیل میدهند.سپس بر اساس شرایط بیمار درصد حمایتی او که نشان دهنده نسبت پرداخت هزینه ها توسط سگال ، به کل هزینه های وی است تعیین میشود.آنگاه مددکاران اجتماعی سگال در زمینه راهنمایی بیماران و پرداخت هزینه های مرتبط با بیماری در کنار بیماران و خانواده آنان خواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش :

۱)  کپی کارت ملی پدر و مادر پشت و رو

۲) کپی شناسنامه پدر و مادر تما صفحات

۳)  کپی شناسنامه کودک

۴) کپی صفحه اول دفترچه بیمه  کودک و والدین

۵) سه قطعه عکس

۶) نظریه کاردرمانگر و گفتار درمانگر  و فیزیوتراپ

۷) مدارک کمیسیون پزشکی و مدارک بستری

۸) برگه کمیسیون سازمان بهزیستی

۹) معرفی نامه از سازمان بهزیستی

۱۰) تاییدیه حساب کودک از بانک (جهت واریز مستمری)

مددکاری: 

بخش مددکاری اجتماعی سگال از بدو مراجعه خانواده ، در کنار کودک بیمار و والدین وی میباشد.مددکاری اجتماعی سگال یکی از زیرمجموعه های بخش خدمات حمایتی است که با فعالیت مددکاران اجتماعی موظف و یاران داوطلب خود،عهده دار ارائه خدمات مادی و معنوی به کودکان بیمار و خانواده هایشان است.مشاوره و راهنمایی اولیه در هنگامی که خانواده از ابتلا بیماری اگاهی یافته و ارائه خدمات مددکاری در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی که در اثر روند بیماری، خانواده با آن مواجه میشوند،از وظایف مددکاری اجتماعی سگال است.

در مددکاری اجتماعی سگال ، ضمن مشاوره با بیمار و یاری رساندن به خانواده وی در طول درمان ،همواره از اصول و ارزش های مددکاری اجتماعی مانند حفظ شان و منزلت انسان ها ، رازداری حرفه ای و عدم قضاوت پیروی میشود.

 

تامین هزینه های کلینیکی:

موسسه خیریه حمایت از کودکان فلج مغزی سگال تمامی هزینه های کلینیکی کودکان تحت پوشش خود را با کمک شما مهربانان تامین می کند.

کاردرمانی:

موسسه سگال میتواند با استفاده از کاردرمانی به فعالیت های روزمره و تسهیل مشارکت کودکان شما در زندگی و مدرسه کمک کند.

گفتار درمانی:

اگر کودک عزیز شما مبتلا به فلج مغزی است و در تلفظ و گفتار مشکل دارد،موسسه سگال میتواند با گفتار درمانی مهارت زبانی کودک شما را بهبود ببخشد.

 

فیزیوتراپی:

موسسه خیریه سگال با به کارگیری نیروی جوان از متخصصان فیزیوتراپی و تجهیزات به روز مکانیکی به درمان بیماری ها و اختلالات کودک شما کمک میکند.

ارائه لوازم و تجهیزات پزشکی:

هرگونه وسایل ، تجهیزات و لوازم پزشکی و آزمایشگاهی برای تسکین یا به تعویق انداختن صدمات و معلولیت به صورت کاملا رایگان در اختیار خانواده کودکان قرار میکیرد.

تمامی حقوق برای موسسه خیریه سگال محفوظ می باشد.