سگال چگونه به من کمک می کند؟

 چگونه سگال به من کمک میکند ؟

 

 نحوه پذیرش کودکان در سگال:

در سر تاسر ایران کلیه کودکانی که سن آنها در زمان ابتلا به فلج مغزی زیر ۱۴ سال باشد میتوانند تحت حمایت سگال قرار گیرند.

نحوه پذیرش :

برای تحت حمایت قرار گرفتن موسسه سگال میتوانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز مددکاری اجتماعی سگال مراجعه کرده ، اقدام به تشکیل پرونده نمایید و تحت حمایت موسسه خیریه سگال قرار گیرید.

مددکاری اجتماعی سگال در این مرحله وضعیت مراجعان را مورد بررسی قرار داده و برای آنان پرونده تشکیل میدهند.سپس بر اساس شرایط بیمار درصد حمایتی او که نشان دهنده نسبت پرداخت هزینه ها توسط سگال ، به کل هزینه های وی است تعیین میشود.آنگاه مددکاران اجتماعی سگال در زمینه راهنمایی بیماران و پرداخت هزینه های مرتبط با بیماری در کنار بیماران و خانواده آنان خواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش :

۱)  کپی کارت ملی پدر و مادر پشت و رو

۲) کپی شناسنامه پدر و مادر تما صفحات

۳)  کپی شناسنامه کودک

۴) کپی صفحه اول دفترچه بیمه  کودک و والدین

۵) سه قطعه عکس

۶) نظریه کاردرمانگر و گفتار درمانگر  و فیزیوتراپ

۷) مدارک کمیسیون پزشکی و مدارک بستری

۸) گزارش مددکاری (در صورت داشتن پرونده در بهزیستی)

 

مددکاری: 

بخش مددکاری اجتماعی سگال از بدو مراجعه خانواده ، در کنار کودک بیمار و والدین وی میباشد.مددکاری اجتماعی سگال یکی از زیرمجموعه های بخش خدمات حمایتی است که با فعالیت مددکاران اجتماعی موظف و یاران داوطلب خود،عهده دار ارائه خدمات مادی و معنوی به کودکان بیمار و خانواده هایشان است.مشاوره و راهنمایی اولیه در هنگامی که خانواده از ابتلا بیماری اگاهی یافته و ارائه خدمات مددکاری در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی که در اثر روند بیماری، خانواده با آن مواجه میشوند،از وظایف مددکاری اجتماعی سگال است.

در مددکاری اجتماعی سگال ، ضمن مشاوره با بیمار و یاری رساندن به خانواده وی در طول درمان ،همواره از اصول و ارزش های مددکاری اجتماعی مانند حفظ شان و منزلت انسان ها ، رازداری حرفه ای و عدم قضاوت پیروی میشود.

 

تامین هزینه های کلینیکی:

موسسه خیریه حمایت از کودکان فلج مغزی سگال تمامی هزینه های کلینیکی کودکان تحت پوشش خود را با کمک شما مهربانان تامین می کند.

کاردرمانی:

موسسه سگال میتواند با استفاده از کاردرمانی به فعالیت های روزمره و تسهیل مشارکت کودکان شما در زندگی و مدرسه کمک کند.

گفتار درمانی:

اگر کودک عزیز شما مبتلا به فلج مغزی است و در تلفظ و گفتار مشکل دارد،موسسه سگال میتواند با گفتار درمانی مهارت زبانی کودک شما را بهبود ببخشد.

 

فیزیوتراپی:

موسسه خیریه سگال با به کارگیری نیروی جوان از متخصصان فیزیوتراپی و تجهیزات به روز مکانیکی به درمان بیماری ها و اختلالات کودک شما کمک میکند.

ارائه لوازم و تجهیزات پزشکی:

هرگونه وسایل ، تجهیزات و لوازم پزشکی و آزمایشگاهی برای تسکین یا به تعویق انداختن صدمات و معلولیت به صورت کاملا رایگان در اختیار خانواده کودکان قرار میکیرد.

 

 

تمامی حقوق برای موسسه خیریه سگال محفوظ می باشد.